Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Na Szperku zabawa po kaszubsku
wtorek, 20 sierpnia 2013

W pochodzie poprzedzającym festyn wzięło udział wielu mieszkańców gminy i turystów. Byli też samorządowcy z partnerskiego dla Kosakowa miasta Żerkowo i tamtejsza orkiestra dęta z Mickiewiczowskiego Centrum Kultury, ktora prowadziła cały pochód.

Mszy przy krzyżu przewodniczył ks. Adam Cholcha. Na scenie festyn otworzył wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik wspólnie z prezes miejscowego oddziału ZKP Danutą Tocke. Całą imprezę prowadzili znani z anteny Radia Kaszëbë Justyna Bronk i Grzegorz Renusz. O muzyczną oprawę zadbały takie zespoły jak Kosakowianie, Gdynia, Dębogórskie Kwiatki i Jantarki oraz wspomniana już orkiestra z Żerkowa.

Najwięcej emocji wśród widzów wzbudził Kaszubski Idol 2013 oraz Ivan Komarenko. Po zakończeniu części koncertowej uczestników festynu porwał do tańca zespół „Szwagry”.

W trakcie całej imprezy można było skosztować wyrobów kaszubskiej kuchni, wygrać los na loterii, zakupić dzieła twórców ludowych, wziąć udział w różnych konkursach organizowanych przez Bank Rumia, rzucać głazem w turnieju o tytuł króla Stolema.

Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w organizacji festynu, członkom Zrzeszenia, którzy w przygotowania włożyli wiele trudu i wysiłku, naszej straży gminnej, pracownikom PEKO, OSP z Kosakowa. Pogoda nam dopisała i wszyscy z imprezy wyszli zadowoleni. Właśnie ten uśmiech ludzi jest dla nas najlepszym podziękowaniem. Jestem też wdzięczna za to, że wspólnie z nami bawili się minister Kazimierz Plocke, starosta pucki Wojciech Dettlaff, prezes Bank Rumia Spółdzielczy Ewa Poźniak-Kilkowska i członkowie Rady Nadzorczej tego banku, samorządowcy z naszej gminy i powiatu, dyrektorzy szkół, przedstawiciele sponsorów… Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w XVII Festynie Kaszubskim – mówi Danuta Tocke prezes oddziału ZKP Dębogórze-Kosakowo.Patronem medialnym imprezy była „Pomerania” oraz www.kaszubi.pl.

 

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.