Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
550 km dla marzeń
poniedziałek, 15 grudnia 2014

Rafał Dadej przejdzie 550 km wzdłuż Bałtyku, żeby spełnić marzenia chorych dzieci. Marsz odbędzie się w ramach projektu „Piaskiem w raka".

Projekt  „Piaskiem w raka" to samotne przejście na przełomie roku odcinka od Świnoujścia po Piaski - całej linii brzegowej polskiego wybrzeża, plażą, z noclegami pod namiotem. Marsz Rafała Dadeja, wolontariusza i prezesa trójmiejskiej Fundacji Trzeba Marzyć rozpocznie się 26 grudnia, w drugi dzień świąt. W ten sposób chce zebrać pieniądze potrzebne do spełniania marzeń chorych dzieci.

Rafał Dadej przejdzie 550 km. Organizatorzy liczą, że dzięki sponsorom uda się zebrać 10 zł za każdy przebyty kilometr. Tak zebrane pieniądze pomogłyby spełnić kolejne marzenia chorych dzieci. Do współpracy udało już się namówić podróżnika Marka Kamińskiego. Do marszu dołączyć może każdy.

Fundacja działa od 8 lat i spełniła do tej pory ponad 500 marzeń. Głównym celem jej wolontariuszy jest spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci. Dzięki temu choć na chwilę mogą one zapomnieć o trudach zmagania się z chorobą. Wśród nich  były  dzieci  marzące  o  samochodzie  na  akumulator  lub  laptopie,  chłopcy  marzący  o  byciu  żołnierzem  czy  też policjantem, oraz dziewczynki pragnące zostać księżniczką.  Wszystkie te marzenia udaje nam się spełnić dzięki  ludziom  dobrej  woli  oraz  instytucjom,  których  przedstawiciele  włączają  się  w  magiczną  moc  spełniania  marzeń.  Ostatnim mocno nagłaśnianym marzeniem był list od Papieża Franciszka do chorej Kingi, która pragnęła się z nim spotkać. Udało się to osiągnąć w niespełna tydzień. Fundacja co roku organizuje Bal Przebierańców dla Dzieci, na którym bawią się kolejne pokolenia małych mieszkańców Trójmiasta. Jest to największa tego typu impreza dla dzieci w  Trójmieście i corocznie przyciąga do 500 dzieci wraz z rodzicami.

O projekcie można przeczytać tutaj.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2021 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.