Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Spacer po Chyloni odsłona pierwsza
środa, 12 kwietnia 2017

12 kwietnia mimo fatalnej, deszczowej aury dziesięcioosobowa grupa wzięła udział w Spacerze po Chyloni, będącym świetnym uzupełneiniem zajęć warsztatowych "Kaszubska Gdynia", realizowaych w Kaszubskim Forum Kultury. Głównymi punktami była dawna chylońska szkoła podstawowa i zlokalizowana w niej izba regionalna, pełna kaszubskich akcentów, miejsce kultu - Święta Góra oraz pomnik poległych mieszkańców Chyloni podczas I wojny światowej. O historii i archeologii tych miejsc opowiadali: Danuta Król, Tomasz Rembalski, Jarosław Ellwart oraz Andrzej Busler. Następny spacer po Chyloni już za tydzień 19 kwietnia o godz. 16.00 – zbiórka przy kościele Św. Mikołaja – serdecznie zapraszamy do udziału!

W izbie regionalnej w SP 10, o dawnej Chyloni - opowiada archeolog Danuta Król. Fot. Andrzej Busler

Na Świetej Górze. Fot. Andrzej Busler

Fragmenty opisów dawnej Świętej Góry autorstwa ks. J. Fankidejskiego zaprezentował Jarosław Ellwart. Fot. Andrzej Busler

Pomnik poświęcony poległym mieszkańcom Chyloni w I wojnie światowej. Fot. Andrzej Busler

Pomnik poświęcony poległym mieszkańcom Chyloni w I wojnie światowej. Fot. Andrzej Busler

 

Pomnik poświęcony poległym mieszkańcom Chyloni w I wojnie światowej. Fot. Andrzej Busler

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.