Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Günter Grass
poniedziałek, 15 maja 2017
Nie znaleziono zdjecia
fot. Łukasz Richert

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą GÜNTER GRASS - PATRZĄC Z GDAŃSKA, która w maju i w czerwcu prezentowana jest w Parku Świętopełka w Gdańsku. Wystawa jest wspólnym dziłem Gdańskiej Galerii Miejskiej we wspópracy z Instytutem Kaszubskim i Stowarzyszeniem Güntera Grassa i jest zrealizowana w ramach obchodów jubileuszu 90. urodzin artysty.

Wystawa ukazuje postać i twórczość zasłużonego kaszuby-gdańszczanina oraz przedstwia równiż jego powojenne kontakty z miastem urodzenia. Wystawa zlokalizowana jest bezpośrednim sąsiedztwie Gdańskiej Galerii Güntera Grassa, gdzie prezentowane są prace z kolekcji gdańskiej i gdzie Günter Grass przedstawiany jest także jako twórca sztuki wizualnej.

Koncepcja i opracowanie wystawy: dr Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk, Marta Wróblewska
Projekt graficzny: Ania Witkowska
Projekt ekspozycji: Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto
Realizacja: Gdańska Galeria Güntera Grassa, Dom Chodowieckiego/Grassa, Pracownia Badań nad Narracjami Pogranicza UG

Od lipca ekspozycję będzie można obejrzeć na dziedzińcu Domu Daniela Chodowieckiego i Güntera Grassa na Osieku (ul. Sieroca).

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.