Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Ostatni Szaman Pomorza
wtorek, 16 maja 2017

13.05.2017 roku odbyło się spotkanie Pana Franciszka Szczęsnego z Kręgiem Arasmusa i grupą harcerzy. Wykład Pana Szczęsnego miał miejsce w Muzeum Kaszubskim im. F. Tredera w Kartuzach i był poświęcony jego najnowszej książce pt. Ostatni Szaman Pomorza.

Autor zaprezentował swoje dzieło dotyczące historii Pomorza a w szczególności bogatej historii Kaszub. Jest to powieść beletrystyczna opierająca się zarówno na faktach, jak i legendach. Głównym bohaterem książki jest syn sołtysa Obisław. Akcja dzieje się w pogańskiej Osadzie Siedmiu Jezior, która przymusowo zostaje schrystianizowana przez członków Zakonu Krzyżackiego. Obisław musi odnaleźć się teraz w nowych realiach religijnych i obyczajowych.

Pan Franciszek Szczęsny podczas spotkania zaprezentował bogate tło historyczne swojej powieści oraz źródła, z których korzystał. Historia została opracowana na podstawie bibliografii oraz prawdziwych historii osób, które Pan Szczęsny napotkał. Dodatkowo po wykładzie odbyła się dyskusja, podczas której słuchacze zadawali pytania autorowi.

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.