Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Rusza Pieszy Rajd Kaszubski
sobota, 17 czerwca 2017

Już w najbliższą sobotę 17 czerwca o godz. 8.00 rusza Pieszy Rajd Kaszubski organizowany przez Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie Oddział w Gdyni oraz gdyńskiego radnego dr. Jarosława Kłodzińskiego. Tegoroczna edycja Pieszego Rajdu Kaszubskiego będzie przebiegać przez trzy powiaty: Gdynię, wejherowski i pucki. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Gdyni dr Wojciech Szczurek. Motto Rajdu brzmi: „Mogą boleć nie tylko nogi, ale i szare komórki”. Uczestnicy rozpoczną trasę w Kolibki Adventure Park. Brzegiem morza przejdą do molo w Orłowie, gdzie czekać ich będą zadania sprawnościowe. Potem przez most nad Kaczą trafią do schronu przy ul. Orłowskiej 1. Dalsza trasa wiedzie przez teren rezerwatu "Kępa Redłowska", do schronów dowodzenia nr 68 i 66, 11 Baterii Artylerii Stałej i na Polankę Redłowską. Następnie uczestnicy przejdą przez centrum Gdyni, Działek Leśnych, Grabówka i Leszczynek, skąd trafią do Rumi, Pierwoszyna, Kazimierza i Dębogórza.

Na trasie na zawodników będzie czekać około 50 punktów kontrolnych. Będą to zadania związane historią Gdyni, Kaszub oraz języka i tradycji kaszubskich. Uczestnicy przebędą dystans maratonu.

Regulamin rajdu można znaleźć na stronie www.klodzinski.info.pl prosimy uważnie przeczytać tekst.

Zgłoszenia i pytania można kierować 601 65 88 12, klodzinski.jaroslaw@wp.pl

Serdecznie zapraszamy do kibicowania i wspierania uczestników!

Zobacz fotogalerię z zeszłorocznego Pieszego Rajdu Kaszubskiego.

 

Pieszy Rajd Kaszubski pod patronatem

Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka

 

Wydarzenie dofinansowane przez Miasto Gdynia

        

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.