Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Strój kaszubski w Chinach
piątek, 11 sierpnia 2017

16. edycja konkursu "Most do języka chińskiego" odbył się w lipcu 2017 roku w Changshy w Chinach. Jest to międzynarodowy konkurs dla studentów uczących się języka chińskiego, badający nie tylko znajomość języka, ale również wiedzę na temat kultury i historii Chin oraz umiejętności artystyczne. Studentka Sinologii UG, Agata Kądziera, zaprezentowała ludowy strój kaszubski, który zebrał bardzo dużo pochwał, szczególnie jego misterne wykonanie i piękny kolor, który wyjątkowo wyróżniał się na tle innych. Kreacja została użyczona przez Biuro Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. W "Moście" wzięło udział ponad 140 osób ze 112 krajów z całego świata, a jednym z elementów konkursu było wystąpienie w stroju charakterystycznym dla danego kraju lub regionu. Występy uczestników, czyli wygłoszenie przemowy, pokaz talentów oraz turniej językowy, transmitowane będą w telewizji prowincji Hunan (Hunan TV - obecnie drugi najczęściej oglądany kanał telewizyjny w Chinach).

 

Agata Kędziera za swój występ otrzymała półroczne stypendium umożliwiające jej kontynuację studiów w Chinach. Serdecznie gratulujemy nagrody i dziękujemy za wspaniałe promowanie kultury kaszubskiej za granicą.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.