Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Walne Zebranie, parada niepodległoś
czwartek, 2 listopada 2017

Lubòtnë Drëchnë ë Drëszë

Drogie Koleżanki i Koledzy

Zarząd Oddziału Gdańskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego serdecznie zaprasza na Walne Zebranie Członków Oddziału Gdańskiego ZKP, które odbędzie się w Domu Harcerza w Gdańsku, ul. Za Murami 2-10,  w dniu 18 listopada 2017 r. o godz. 14.30.  Drugi termin zebrania (w przypadku braku kworum w I terminie) został ustalony na godz. 14.45.

Porządek zebrania:

  1. Otwarcie zebrania
  2. Referat o życiu i działalności Lecha Bądkowskiego – p. Miłosława Kosmulska
  3. Wręczenie Medali Lecha Bądkowskiego
  4. Sprawozdania Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej Oddziału Gdańskiego ZKP za okres od  grudnia 2016 do 18 listopada 2017 r.
  5. Dyskusja
  6. Wolne wnioski

Prosimy o zapoznanie się ze sprawozdaniem na naszej stronie internetowej http://www.kaszubi.pl/o/gdansk (kliknij) i przygotowanie  propozycji (pisemnych) dotyczących dalszej działalności.

Jednocześnie oczekujemy od członków, którzy nie uregulowali dotychczas składek, jednoznacznej deklaracji przynależności do naszego Oddziału poprzez uczestnictwo w zebraniu i opłacenie składek (zgodnie z §16 pkt 2 Statutu ZKP skreślenie z listy członków następuje wskutek nie opłacania składki przez okres co najmniej dwóch lat). Osoby, które są zwolnione z obowiązku opłacania składek, i nie uczestniczą w życiu Oddziału, proszone są o deklarację dalszej przynależności do ZKP. Składki można uregulować w biurze Oddziału od poniedziałku do czwartku w godz. 12:00 – 17:00, w dniu zebrania lub na konto MILLENNIUM 09 1160 2202 0000 0001 2049 2878.

            Pragniemy również zwrócić Państwa uwagę na święto listopadowe – przed nami 11 listopada. Zachęcamy społeczność kaszubską Gdańska do udziału w Paradzie Niepodległości. W ten sposób możemy pokazać, że jesteśmy obecni w Mieście, że jesteśmy jego częścią.
Z drugiej strony powinny towarzyszyć nam uczucia wdzięczności wobec wszystkich pokoleń naszych sióstr i braci, którzy przez pokolenia trwali na straży kaszubskiej tożsamości i kultury tego miejsca. Niech Święto Niepodległości w Gdańsku stanie się okazją do wyrażenia kaszubskiej strony Gdańska. Byliśmy tu obecni od zarania Miasta, w okresie krzyżackim i pruskim, gdy Gdańsk był hanzeatycki i wolny. Jesteśmy i teraz. Jesteśmy dzięki Tym co byli przed nami. Oddajmy Im hołd w piękny i radosny sposób.

 Spotkajmy się 11 listopada na paradzie niepodległości w Gdańsku!

ze strony: https://www.trojmiasto.pl/parada-niepodleglosci-gdansk
 

Spotykamy się godzinie 9.00 przy ulicy Podwale Staromiejskie. O godzinie 10:00 rozpocznie się przejście Parady ulicami: Podmłyńską - Wielkie Młyny - Rajską - Jana Heweliusza - Korzenną - Kowalską pod pomnik Króla Jana III Sobieskiego przy Targu Drzewnym. Tam też, około godziny 11:15 nastąpi część finalna wydarzenia. Zakończenie uroczystości na Targu Drzewnym przewidujemy na godzinę 11.45. Bezpośrednio po zakończeniu części oficjalnej zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w uroczystej Mszy św. za Ojczyznę, która tradycyjnie rozpocznie się w samo południe w Bazylice Mariackiej.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.