Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Odbudowa pomnika Jana Karnowskiego
piątek, 3 listopada 2017

Trwają prace związane z odbudową nagrobka Jana Karnowskiego, znajdującego się na cmentarzu parafialnym w Brusach. Pomnik kaszubskiego poety uległ zniszczeniu podczas nawałnicy w nocy z 11 na 12 sierpnia br.

Jeszcze w sierpniu odbyło się w Brusach nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Gdańsku, podczas którego m.in. przedyskutowano kwestię odbudowy pomnika nagrobnego Jana Karnowskiego. Kompleksowa rekonstrukcja grobowca oraz budowa nowej płyty nagrobnej to koszt ponad 30 tys. zł. Finansowania tego przedsięwzięcia podjął się Zarząd Główny ZKP. Akcję tę można jednak wesprzeć również indywidualnie, poprzez wpłaty pieniędzy na wskazany nr konta bankowego z dopiskiem „Jan Karnowski”.

Wydzielony nr konta ZKP: 74 1020 1811 0000 0402 0312 9525

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.