Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kaszubskie Bajania
wtorek, 6 lutego 2018

Pod koniec stycznia pracownicy biura Zarządu Głownego ZKP w ramach kampanii Kaszubskie Bajania odbyli spotkanie z dziećmi w Przedszkolu nr 60 im. Jana Brzechwy w Gdańsku. 

Zabawę rozpoczęto od nauki podstawowych słówek języka kaszubkiego. Maluchy w mig przyswoiły nową wiedzę, dlatego już z większą śmiałością przystąpiły do tańca i śpiewania po kaszubsku. Dziewczynki najbardziej zainteresowały się legendą o hafcie kaszubskim. Również nie umknęła ich uwadze różnorodność szkół haftu kaszubskiego. Wszystkie dzieci podziwiały tradycjny strój kaszubski, grzecznie wysłuchując jego historii i opisu poszczególnych części ubioru. Falująca spódnica i mieniący się haft czepca oczarowały małych słuchaczy.

Na koniec zajęć milusińscy otrzymali od Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego płyty CD z nagraną bajką Czë mùcha mô jãzék  autorstwa Tomasza Fopke, oraz kolorowanki.

 

 
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.