Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Promocja przewodnika o Gdyni
środa, 21 lutego 2018

Wydawnictwo Region, Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na promocję książki Gdynia. Przewodnik autorstwa Danuty Król, Jarosława Ellwarta oraz Tomasza Rembalskiego. Spotkanie odbędzie się 21 lutego o godz. 17.30 w Kaszubskim Forum Kultury przy al. Marszałka Piłsudskiego 18 w Gdyni.

Gdynia. Przewodnik zawiera podstawowe informacje o "mieście z morza i marzeń", prezentuje poszczególne dzielnice, ich dzieje oraz atrakcje i ciekawostki krajoznawcze. Opisuje łącznie ponad 150 obiektów. Przewodnik powstał jako pokłosie organizowanych w latach 2016-2017 otwartych wykładów i spacerów przeprowadzanych przez Kaszubskie Forum Kultury w ramach projektu "Kaszubska Gdynia". Autorami książki są gdynianie: krajoznawca i autor ponad 40 przewodników po Pomorzu Jarosław Ellwart, archeolog Danuta Król oraz historyk, pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego - dr Tomasz Rembalski.

Wydawcami przewodnika są: Wydawnictwo Region, Kaszubskie Forum Kultury oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni. Mecenat: Urząd Miasta Gdyni.

Więcej o przewodniku na blogu Księgarni Kaszubsko-Pomorskiej CZEC - tekst autorstwa Andrzeja Buslera - kliknij tutaj.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.