Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Promocja Małej Odysei w Gdyni
środa, 7 marca 2018

Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na promocję książki red. Edmunda Szczesiaka Drogą do nieba. Śladami Remusa, która odbędzie się 7 marca o godz. 17.30 w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury w Gdyni przy al. Marszałka Piłsudskiego 18.

Tom Drogą do nieba jest swoistą reporterską kontynuacją książki Mała odyseja. Śladami Remusa, w której Edmund Szczesiak opisywał swoje przygody z wędrówek po południowych Kaszubach. Tym razem autor podąża śladami innej Remusowej odysei – trasą pielgrzymki z Kościerzyny do Wejherowa. Nie ogranicza się jednak do ukazania tej praktykowanej od prawie trzech i pół wieku peregrynacji. Z jej perspektywy opisuje tym razem środkowe Kaszuby – intrygujące miejsca i niezwykłych ludzi, ziemię wielkiej urody, tajemnic i cudów. I – jak poprzednio – konfrontuje współczesne Kaszuby z tymi z powieści osadzonej w drugiej połowie XIX wieku, przyglądając się, na ile ta kraina zachowuje swoje wyjątkowe oblicze.

Książkę można nabyć w Księgarni Kaszubsko-Pomorskiej CZEC - kliknij tutaj.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.