Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Jarmark Pomorski-podpisanie umowy
wtorek, 8 maja 2018

22 czerwca 2018 roku Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bytowie podpisało z Lokalną Grupą Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi umowę o powierzenie grantu na realizację projektu pt. Jarmark Pomorski współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 35.030,00 zł, wysokość dofinansowania z LGD PDS 33.000,00 zł.

W ramach projektu zaplanowaliśmy organizację imprezy targowo-artystycznej pn. Jarmark Pomorski, podczas której będziemy promować lokalne produkty, usługi i dziedzictwo kulturowo-przyrodnicze Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi. Na bytowskim rynku zostaną ustawione stoiska z produktami rolnymi, spożywczymi, wystawców związanych z turystyką, sportem, zdrowiem, rękodzielników, twórców ludowych itp.

Targowi będzie towarzyszyć festyn rodziny tj. koncerty, występy lokalnych i regionalnych artystów, zespołów, kapel folkowych, szereg konkursów oraz gry i zabawy dla całych rodzin, dzieci, młodzieży.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie promocji lokalnych produktów, usług, lokalnych wytwórców, rękodzielników, turystyki a dzięki temu dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi oraz rozwój współpracy producentów lokalnych produktów i usług poprzez organizację imprezy targowo-artystycznej pn. Jarmark Pomorski.

Celem zadania jest również stworzenie lokalnym przedsiębiorcom, producentom rolnym czy twórcom ludowym warunków do sprzedaży towarów bez pośredników i kosztów pośrednich oraz umożliwienie mieszkańcom niewielkich miast zakupu świeżych i dobrej jakości produktów.

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.