Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Debata w KFK w Gdyni
środa, 16 maja 2018

Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, zapraszają na debatę dotyczącą ćwierćwiecza kaszubskiej edukacji i nowej generacji Kaszubów, która odbędzie się w środę 16 maja o godzinie 17.30 w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury (al. Marszałka Piłsudskiego 18)

Rozpoczniemy pokazem krótkiego filmu poświęconego tematyce języka kaszubskiego w szkołach.

Debatę poprowadzi Tatiana Slovi – dziennikarka i redaktor naczelna Magazynu Kaszubskiego w Radiu Gdańsk.

Jej gośćmi będą:

Wanda Lew-Kiedrowska – jedna z pierwszych nauczycielek języka kaszubskiego, animatorka kultury i członkini Rady Języka Kaszubskiego

Lucyna Radzimińska – specjalista ds. edukacji Biura Zarządu Głównego ZKP

Dariusz Majkowski – autor pomocy naukowych do języka kaszubskiego, dziennikarz, pisarz i trener językowy

W spotkaniu będą też uczestniczyć osoby, które języka kaszubskiego nauczyły się nie z przekazu międzypokoleniowego, ale dzięki edukacji szkolnej, czyli przedstawiciele tzw. nowej generacji Kaszubów.

Na spotkaniu omówione zostaną również dostępne pomoce naukowe (podręczniki, mapy, gry, fiszki) do nauki języka kaszubskiego.

Serdecznie zapraszamy!

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.