Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Serce Gdyni na placu Kaszubskim
środa, 27 czerwca 2018

Od 23 czerwca na Placu Kaszubskim w Gdyni można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Serce Gdyni – plac Kaszubski i jego mieszkańcy w dawnej fotografii”, której pomysłodawcami są: gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubko-Pomorskiego oraz Kaszubskie Forum Kultury w Gdyni. Wystawa powstała dzięki zbiorom i pasji gdyńskiego kolekcjonera i miłośnika historii - Marcina Scheibe - potomka kaszubskiej rodziny, której dzieje są związane od setek lat z placem Kaszubskim.  Na przeszło 20 planszach można zobaczyć dziesiątki zdjęć, prezentujace m.in. dawne rybackie chaty, człowych gdyńskich rybaków, powstające kamienice jak i wielu dawnych mieszkańców tego miejsca. Ekspozycję można oglądać do 8 lipca br. na placu Kaszubskim w Gdyni. Pragniemy podziękować wszystkim osobom i instytucjom, dzięki którym zrealizowanie wystawy było możliwe, a przede wszystkim: AB Inwestor Andrzej Boczek, Księgarni Kaszubsko-Pomorskiej CZEC, Wydawnictwu Region i Przedsiębiorstwu instalacyjno-budowlanemu BORSKI. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z historią tego pięknego miejca.

Wystawę można oglądać do 8 lipca br. na placu Kaszubskim w Gdyni. Fot. Archiwum KFK

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.