Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Koncert w 100-lecie Niepodległej
poniedziałek, 16 lipca 2018

23 czerwca w gdyńskim Domu Rzemiosła odbył się ostatni koncert związany z 100. rocznicą odzyskania niepodległości „Nie ma Kaszub bez Polonii”. Licznie zebrana widownia mogła usłyszeć utwory w wykonaniu trzech chórów: Gdyńskiego Chóru Kameralnego, Dzwonu Kaszubskiego oraz Chóru Dziecięcego „Sorriso” z SP nr 40 w Gdyni pod dyrekcją Piotra Klemenskiego i Jolanty Karge-Kus. Prezentowany repertuar składał się głównie z pieśni patriotycznych, piosenek powstańczych i kompozycji stworzonych do polskich i kaszubskich tekstów literackich od początku XX wieku aż do czasów obecnych. Dzięki prelekcji wygłoszonej przez Andrzeja Buslera – prezesa gdyńskiego oddziału ZKP, zebrani na sali Domu Rzemiosła zapoznali się z sylwetką jednego z najbardziej cenionych gdynian – Antoniego Abrahama. Każdy z uczestników koncertu miał także szansę zaśpiewać razem z wykonawcami najbardziej znane utwory, choćby: „Deszcz Jesienny” czy „Zëmia Rodnô”.

Patronat medialny nad koncertami objęły: Radio Gdańsk oraz TVP3.

Gdyński Chór Kameralny i Chór "Dzwon Kaszubski". Fot. Ewa Nowicka

Chór "Sorriso" ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Gdyni. Fot. Ewa Nowicka

Sala została wypełniona do ostatnich miejsc. Fot. Ewa Nowicka

Dyrygent Piotr Klemenski. Fot. Ewa Nowicka

Prezes ZKP Gdynia Andrzej Busler przybliżył postać Antoniego Abrahama. Fot. Ewa Nowicka

Więcej zdjęć z wydarzenia można zobaczyć tutaj.

Relacja z pierwszej części koncertu znajduje się tutaj.

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.