Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Remus czytany na głos w Łubianie
wtorek, 24 lipca 2018

W niedzielę (22.07.2018 r.) w Łubianie nad jeziorem Garczyńskim w miejscu zwanym „Placem Trzech Wiat” odbyło się czytanie epopei kaszubskiej Aleksandra Majkowskiego „Życie i Przygody Remusa”. Spotkanie zorganizowało Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddz. w Łubianie. W spotkaniu wzięli udział nasi członkowie oraz zakochani w kulturze, historii tradycji Kaszub. Impreza miała jeszcze jeden, bardzo ważny cel-”zarażenie” pięknem Języka Kaszubskiego. Czytanie prowadziła Anna Ciupa Dziemińska. Każdy z obecnych miał sposobność posłuchać i poczytać głośno „Remusa”. Podczas tej imprezy uczestnicy zastanawiali się w jakich czasach żył Remus i czy wygrał swoje życie. Podczas czytania wszyscy mogli skosztować jadła kaszubskiego przygotowanego przez naszych mieszkańców. Na zakończenie pani prezes naszego oddziału Irena Marszewska zadeklarowała wszystkim obecnym, że jesienią dokończymy to czytanie, na które z góry zapraszamy wszystkich. Ta impreza mogła odbyć się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Gminy Kościerzyna.

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.