Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Film oraz wystawa w gdyńskim KFK
środa, 8 sierpnia 2018

Rada dzielnicy Kamienna Góra, Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na trzeci film z cyklu Letniego Kina w KFK pt. „Król” w realizacji Eugeniusza Pryczkowskiego. Będzie to dokument o niezwykle ciekawej postaci – Karolu Kreffcie, założycielu korporacji studenckiej „Cassubia”, poecie i współtwórcy Stowarzyszenia Miłośników Kaszubszczyzny „Stanica”,  aktywnym działaczu Zrzeszenia Kaszubskiego w pierwszych latach jego działalności.

Serdecznie zapraszamy do siedziby KFK (al. Marszałka Piłsudskiego 18 w Gdyni) w środę 8 sierpnia na godzinę 17.30.

Kadr z filmu o Karolu Kreffcie.

Podczas spotkania zachęcamy także do obejrzenia wystawy malarstwa i grafiki Mariana Buslera.

Marian Busler - gdynianin od urodzenia. Absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. Plastyką zainteresowany od szkoły podstawowej. Jego hobby to rysunek ołówkiem, malarstwo pastelami i akrylem. Zafascynowany morskimi klimatami Gdyni i Pomorza oraz dawną architekturą. Morze jest dla niego piękne i romantyczne, ale bywało również groźne i tragiczne. Lepszą stronę styku morza i Pomorza próbuje przenieść w postaci pejzażu na papier i płótno. Jego gdyński i pomorski pejzaż ma wszystkie kolory, od bieli do czerni. Stare powiedzenie mówi, że patrzeć nie znaczy widzieć. Ważne, aby nie przeoczyć pięknych widoków, które otaczają nas każdego dnia.

 

Prace Mariana Buslera. Fot. Archiwum CZEC

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.