Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Plener Twórców Ludowych w Gdyni
piątek, 3 sierpnia 2018

W dniach 27-29 lipca na gdyńskim Oksywiu odbył się IV Plener Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Kaszubskie Forum Kultury gościło jedenastu artystów z różnych części Kaszub i Kociewia. Głównym miejscem spotkania była placówka CARITAS przy Kościele Garnizonowym Marynarki Wojennej w Gdyni (dziękujemy ks. kmd. Zbigniewowi Rećko). Podczas trzech dni pleneru artyści tworzyli prace w różnych technikach. Dodatkowo, grupa zwiedzała Gdynię, a w szczególności jej nadmorskie strony – Osadę Rybacką na Oksywiu, oksywskie świątynie – pw. Św. Michała Archanioła oraz Kościół Garnizonowy pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Kolejnymi miejscami były: Stocznia Marynarki Wojennej oraz Bulwar Nadmorski w Śródmieściu. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i do zobaczenia na kolejnym plenerze artystycznym. Partnerem w realizacji pleneru była Księgarnia Kaszubsko-Pomorska CZEC.

Osada Rybacka na Oksywiu.

Na tle pięknego Oksywskiego Klifu.

Przy grobie Antoniego Abrahama.

O dziejach Oksywia i znanych kaszubskich postaciach opowiadał prezes ZKP Gdynia Andrzej Busler.

Prezes Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddziału Gdańskiego - Alicja Serkowska.

Silna grupa malarstwa z Wejherowa...

oraz Redy.

Kociewska część reprezentacji.

Podsumowanie pleneru.

Pełna fotorelacja jest dostępna tutaj.

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.