Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Msza Święta Kaszubska
poniedziałek, 6 sierpnia 2018

MSZA ŚWIĘTA KASZUBSKA

W sobotę 4 sierpnia 2018 roku w Kościele pw. Świętej Trójcy w Sulęczynie odbyła się Msza Święta z liturgia kaszubską w intencji Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oddział Sulęczyno. Mszę Świętą celebrowali ks. prałat Wojciech Głodowski, ks. prof. Wojciech Cichosz a także ks. odwiedzających naszą parafię z Kalisza. W oprawę mszy zaangażowali się członkowie sulęczyńskiego oddziału ZK-P m.in. poprzez czytania w języku kaszubskim, niesienie darów ofiarnych a także kultywowanie haftu kaszubskiego poprzez liczne uczestniczenie we mszy w strojach kaszubskich. Oprawę mszy wzbogaciła kapela kaszubska. Na zakończenie mszy świętej sulęczyński oddział zrzeszenia złożył życzenia i kwiaty ks. kanonikowi Andrzejowi Karlińskiemu z okazji święta proboszczów. Po Mszy Świętej odbyło się spotkanie integracyjne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie.

Fotorelacja : https://photos.app.goo.gl/TBmMRCnpT8zNqznTA

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.