Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wystawa o Gdyni w Kartuzach
czwartek, 23 sierpnia 2018

Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera (ul. Kościerska 1) w Kartuzach serdecznie zaprasza 23 sierpnia br. o godz. 18.00 na finisaż wystawy "Serce Gdyni - plac Kaszubski i jego mieszkańcy w dawnej fotografii". Spotkanie poświęcone będzie historii placu Kaszubskiego  w Gdyni (dawniej Rynek Kaszubski), a także związkom Kartuz z Gdynią. W programie m.in. zwiedzanie wystawy, a także koncert akordeonowy Marcelego Łabudy. Przewodnikiem po wystawie będzie Andrzej Busler, prezes gdyńskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.
Pomysłodawcami wystawy są: Marcin Scheibe – potomek gdyńskiej rodziny rybackiej Scheibe, gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Kaszubskie Forum Kultury w Gdyni.

Na przeszło 20 planszach można zobaczyć dziesiątki zdjęć, prezentujących m.in. dawne rybackie chaty, czołowych gdyńskich rybaków, powstające kamienice jak i wielu dawnych mieszkańców tego miejsca. Ekspozycję można oglądać w kartuskim Muzeum do końca sierpnia br.
 

Wcześniej wystawa była prezentowana na placu Kaszubskim w Gdyni (czerwiec i część lipca) oraz podczas Festiwalu Tradycji Kaszubskich w Chmielnie 22 lipca br.

Wystawa była prezentowana na placu Kaszubskim w Gdyni. Fot. Andrzej Busler

Podczas święta tabaki w Chmielnie. Fot. Andrzej Busler

Wystawa była także prezentowana w Chmielnie podczas Festiwalu Tradycji Kaszubskich. Fot. Andrzej Busler
 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.