Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kreatywne metody pracy
środa, 3 października 2018

Kreatywne metody pracy z tekstem powieści „Życie i przygody Remusa”. Warsztaty 1. z cyklu „Podróże z Remusem”

 

Opis szkolenia:

Warsztaty mają na celu udzielenie pomocy nauczycielom języka regionalnego – kaszubskiego w projektowaniu pracy edukacyjnej z powieścią A. Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”: w adaptacji fragmentów, motywów i wątków powieści w sposób twórczy i zachęcający uczniów do poznawania powieści. Powieść znalazła się w kanonie lektur szkolnych uczących się języka kaszubskiego (w wersji kaszubskojęzycznej we fragmentach w klasach IV-VIII oraz w wersji polskojęzycznej w klasie VIII – jako całość dzieła).

Podczas warsztatów również nauczyciele pracujący z dziećmi i uczniami młodszymi poznają kreatywne metody wykorzystania wybranych wątków i motywów powieści w pracy z młodszymi uczniami i dziećmi.

Warsztat jest pierwszym z cyklu warsztatów pt. „Podróże z Remusem”. Docelowo organizatorzy cyklu warsztatów pragną stworzyć wspólnie z uczestnikami program podróżowania z Remusem przez cały okres edukacji szkolnej, bazując na doświadczeniu wielu nauczycieli. Uczestnicy będą pozyskiwać inspiracje i pomysły na działania praktyczne (np. teatrzyk 3D) oraz podejmą pracę nad mapą problemową tematów i wątków powieści dostosowanych do wieku uczniów.

Prowadzący: Dominika Ringwelska, Joanna Aleksandrowicz, Sylwia Kilanowska-Męczykowska, Renata Mistarz

Czytaj więcej na: https://oferta.cen.gda.pl/oferta/kreatywne-metody-pracy-z-tekstem-powiesci-zycie-i-przygody-remusa-warsztaty-1-z-cyklu-podroze-z-remusem-2/

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.