Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kaszubi podczas bitwy pod Wiedniem
środa, 10 października 2018

Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają 10 października o godz. 17.30 na pierwsze spotkanie rekonstrukcyjno-historyczne z serii „Udział Kaszubów w bataliach historycznych”, które poprowadzi Tadeusz Książk - rekonstruktor, były kustosz na Zamku w Bytowie. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie udziałowi Kaszubów z Gochów w bitwie pod Wiedniem w 1683 roku. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury (al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 18 w Gdyni).

Omawiane zagadnienia:

  • czym jest rekonstrukcja historyczna
  • prezentacja ubioru, wyposażenia, uzbrojenia muszkietera kaszubskiego, który brał udział w odsieczy wiedeńskiej Króla Jegomości Jana III Sobieskiego w 1683 roku
  • faktach historycznych mówiących o udziale Kaszubów z Gochów w bitwie pod Wiedniem (historia podparta materiałami i faktami historycznymi)
  • tradycja corocznej rekonstrukcji bitwy pod Wiedniem w Brzeźnie Szlacheckim
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.