Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Moje miejsce na Ziemi...
wtorek, 6 listopada 2018

Szanowni Państwo!
Zapraszamy  do  udziału  w III Międzyszkolnym,  Kociewsko-Pomorskim  Konkursie regionalnym „Moje miejsce na Ziemi – moja miejscowość, mój region 2018” organizowanym przez Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Tczewie. Konkurs odbywa się w ramach XII Nadwiślańskich Spotkań  Regionalnych  realizowanych  przy  wsparciu  finansowym  Województwa Pomorskiego, Powiatu Tczewskiego oraz Miasta Tczew we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Tczewie.
   Celem  Konkursu  jest  upowszechnianie  wśród  dzieci  i  młodzieży  wiedzy  o  regionie,  a zwłaszcza o najbliższej okolicy. Zabiegamy także o zaciekawienie sprawami regionalnymi wśród uczestników  oraz  nakłonienie  do  poszukiwania  informacji  o  sprawach  lokalnych  w  różnych źródłach  informacji  m.in.  w bibliotekach.  Konkurs  ma  także na celu  kształtowanie  wyobraźni uczniów poprzez tworzenie prac plastycznych i literackich poświęconych tematyce regionalnej, odwoływanie się do takich wartości jak patriotyzm lokalny oraz szacunek do małej ojczyzny.   Konkurs skierowany jest do uczniów szkół wszystkich etapów kształcenia. Odbywa się w dwóch  kategoriach:  plastycznej  dla  szkół  podstawowej  oraz  multimedialnej  skierowanej  do uczniów w każdym wieku. Na prace konkursowe oczekujemy do 16 listopada, wyniki zostaną ogłoszone do 30 listopada b.r. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w grudniu.

Prace należy przesyłać na poniższy adres (z dopiskiem KONKURS REGIONALNY: Moje miejsce na Ziemi – moja miejscowość, mój region)
 
Sekcja Historii Miasta, Miejska Biblioteka Publiczna, Im. Aleksandra Skulteta ul. Jarosława Dąbrowskiego,  83 - 110 Tczew, lub mailem  e:mail: zkp.tczew@wp.pl


 
Szczegóły w Regulaminie Konkursu. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Prezes Oddziału Kociewskiego ZKP w Tczewie
   Tomasz Jagielski                   

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.