Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Zmarł Tomasz Szymański
sobota, 17 listopada 2018

Z najgłębszym smutkiem informujemy, że w dniu 16 listopada 2018r. odszedł na zawsze

ś.p. Tomasz Szymański.  

Rodzinie Zmarłego

Zarząd Oddziału Gdańskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

składa serdeczne kondolencje.

 

Wczoraj po południu zmarł we własnym domu Tomek Szymański - członek Oddziału Gdańskego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Swoją przygodę ze Zrzeszeniem rozpoczął w Klubie Studenckim POMORANIA, w którym pełnił funkcję Prezesa klubu. Wieloletni Prezes i Wiceprezes Oddziału Gdańskiego ZKP, członek Radny Naczelnej ZKP, członek pocztu sztndarowego ZG ZKP i oddziału Gdańskiego. Tomek Szymański był przewodniczącym kapituły odznaki honorowej pięczęci księcia Świętopełka Wielkiego. Jako historyk z zamiłowania i wykształcenia starał się przybliżać członkom naszego oddziału historię Kaszub i Pomorza. Był autorem licznych artykułów w miesięczniku Pomerania, a ostatnio z okazji 750 rocznicy śmierci Świętopełka Wielkiego przybliżał czytelnikom jego postać. Tomek Szymański zabiegał o upamiętnienie w Gdańsku miejsc związanych z naszą małą ojczyzną. M.in. skutecznie zabiegał o zainstalowanie tablic pamiątkowych poświęconych Targowi Kaszubskiemu w CH Madison, Florianowi Ceynowie przy ul. Św.Ducha, założycielom kościoła św. Mikołaja w Gdańsku księciom Subisławowi i Świętopełkowi. Tomek Szymański był aktywnym członkiem komitetu budowy pomnika Świętopełka Wielkiego, a wcześniej przygotowywał jubileuszowy X Zjazd Kaszubów, który miał miejsce Gdańsku. Zawsze silnie zaangażowany w konkurs Ludowe Talenty i wiele, wiele innych działań, które miały miejsce w grodzie nad Motławą. Jedną z jego ostatnich inicjatyw było powołanie Klubu Oliwa w gdańskim oddziale Zrzeszenia, w którym to m.in. co roku organizował upamiętnienie śmierci ostatniego księcia kaszubsko-gdańskiego Mestwina.

Tomek Szymański to człowiek, który całym sercem poświęcał się sprawom Kaszubskim i Zrzeszeniowym. 


Zarząd Oddziału Gdańskiego ZKP serdecznie zaprasza na różaniec za duszę Tomka Szymańskiego do kościoła p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Gdańsku - Przymorzu ul. Śląska ("okrąglak")

w dniu 22 listopada o godzinie 18.00.

O godzinie 19.30 odprawiony zostanie różaniec i nastąpi pożegnanie w Domu Przedpogrzebowym firmy Zieleń na ul. Partyzantów 76.

Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce 23 listopada w Tczewie:

- o godz. 10.30 - różaniec w Kaplicy Cmentarnej przy ulicy 30 Stycznia

- o godz. 11.00 - msza święta żałobna w Kościele Cmentarnym przy ulicy 30 Stycznia

- ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu Starym.

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.