Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wspominali ks. Ryszarda Kwiatka
sobota, 1 grudnia 2018

 

24 listopada w wielkokackiej świątyni pw. św. Wawrzyńca miał miejsce koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Gdynia” poświęcony pamięci długoletniego proboszcza tej parafii ks. prałata Ryszarda Kwiatka (1940–2018).

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem licznie przybyłej publiczności przez obecnego proboszcza parafii ks. Jarosława Piotrowskiego. Następnie Izabela Denc – przewodnicząca Koła ZKP Gdynia Wielki Kack wygłosiła wspomnienie odnoszące się do kaszubskiej drogi śp. ks. Ryszarda Kwiatka i pięknych relacji łączących go z wielkokacką, kaszubską społecznością.

Kolejnym punktem wieczoru był koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Gdynia”. Wprowadzenia do tej muzycznej uczty dokonał Andrzej Busler – prezes ZKP Oddział Gdynia, który przybliżył bogatą działalność „Gdynian”. Po tym publiczność miała okazję usłyszeć wiele pieśni w językach: polskim i kaszubskim m.in. „Ave Maryja dzwoneczek”, „Kaszëbskô Królëwò” oraz „Gdynia i ja”. Sobotnie spotkanie zakończyło się zapaleniem zniczy i wspólną modlitwą nad grobem księdza prałata Ryszarda Kwiatka.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. poseł RP Marek Biernacki, przedstawiciele władz miasta Gdyni: wiceprezydent Michał Guć i wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni Stanisław Borski, oraz radni Rady Dzielnicy Wielki Kack: przewodniczący Marek Rodak, wiceprzewodniczący Jan Labuda oraz Grzegorz Baran, Mariusz Pająk i Piotr Szpajer.

Izabela Denc – przewodnicząca Koła ZKP Gdynia Wielki Kack wygłosiła wspomnienie odnoszące się do kaszubskiej drogi śp. ks. Ryszarda Kwiatka. Fot. Mariusz Pająk

Wprowadzenia do koncertu dokonał Andrzej Busler – prezes ZKP Oddział Gdynia. Fot. Mariusz Pająk

Zespół Pieśni i Tańca Gdynia. Fot. Mariusz Pająk

Zespół Pieśni i Tańca Gdynia. Fot. Mariusz Pająk

Na pierwszym planie: wiceprezydent Gdyni Michał Guć i wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni Stanisław Borski. Fot. Mariusz Pająk

Publiczność wielkokackiego koncertu. Fot. Mariusz Pająk

Modlitwa nad grobem pod przewodnictwem proboszcza ks. Jarosława Piotrowskiego. Mariusz Pająk

Więcej zdjęć można zobaczyć w fotogalerii.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.