Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Spotkanie noworoczne w Tucholi
poniedziałek, 14 stycznia 2019

Tradycyjnie, tym razem w sobotę 12 stycznia członkowie tucholskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego wzięli udział w Spotkaniu Noworocznym, które odbyło się w świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Tucholi.  Spotkanie poprowadził Jerzy Ollick, prezes oddziału, które rozpoczęło się radosnym występem Zespołu „Młodzi Borowiacy” działającym przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Tucholi. Wspólnie też śpiewano kolędy i popularne piosenki kaszubskie, przy akompaniamencie akordeonu, a świątecznie zastawiony i udekorowany stół sprawił nastrój rodzinnych kaszubskich  Godów. Złożono sobie wzajemnie życzenia serdeczności i wszelkiej szczodrości na 2019 rok. Odczytano też nadesłane życzenia świąteczne i noworoczne. Spotkanie było również okazją do podsumowania działalności w 2018 r., która obfitowała w wiele atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych oraz snuto plany na bieżący rok.

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.