Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wystawa "Kaszuba Remus"
czwartek, 17 stycznia 2019

Od 16 stycznia do 8 lutego 2019 r. w Kaszubskim Forum Kultury (al. Marszałka Piłsudskiego 18 w Gdyni) można oglądać wystawę fotograficzną autorstwa Piotra Zatonia  "Kaszuba Remus". Wystawa jest adaptacją powieści „Życie i przygody Remusa” Aleksandra Majkowskiego. Składa się z kilkunastu tablic. Do każdej ze scen przedstawionych na fotografiach dołączono zaadaptowany fragment powieści.
Adaptacja wybranych scen z remusowej powieści wykonana została z wykorzystaniem fotografii inscenizowanej, w której nie rejestruje się tego, co naturalnie dzieje się przed obiektywem (jak ma to miejsce na przykład w reportażu czy dokumencie) tylko tworzy się rzeczywistość specjalnie na potrzeby fotografii. Wymaga to przede wszystkim pomysłu, a co za tym idzie przygotowania scenariusza popartego badaniami historycznymi. Konieczny jest duży nakład pracy grupy osób. Niezbędne są takie osoby jak kierownik produkcji/reżyser, scenograf/charakteryzator/kostiumolog, fotograf, historyk, aktorzy oraz statyści.

Jedno ze zdjęć wystawowych -walka Remusa z Goliatem.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.