Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Po premierze Remusa w Gdyni
niedziela, 27 stycznia 2019

Długimi oklaskami i owacją na stojąco zakończyła się wczoraj premiera "Przygód Remusa" w reż. Krzysztofa Babickiego w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Sala wypełniona do ostatnich miejsc miała okazję obejrzeć adaptację arcydzieła literatury kaszubskiej Aleksandra Majkowskiego "Żëcé i przigòdë Remùsa". Na sali poza liczną grupą gdynian, znalazło się wielu widzów z różnych części regionu: Czerska, Gdańska, Kościerzyny, Lęborka, Luzina, Przywidza, Somonina i wielu innych miejscowości. Po spektaklu, na mniejszej scenie Teatru odbyło się spotkanie z twórcami spektaklu na czele z jego reżyserem Krzysztofem Babickim. Gartulujemy całemu Zespołowi!

Zachęcamy do zapoznania się z opisem wrażeń po spektaklu Andrzeja Buslera – prezesa ZKP Gdynia - kliknij tutaj.

Po zakończeniu spektaklu - na dużej scenie Teatru Miejskiego w Gdyni. Fot. Sławina Kosmulska

Prezentacja całego Zespołu na małej scenie. Fot. Sławina Kosmulska

Przygody Remusa. Fot. Roman Jocher

Więcej o spektaklu na stronie Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni - kliknij tutaj.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.