Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
O twórcy Remusa - A. Majkowskim
środa, 6 lutego 2019

O twórcy Remusa - Aleksandrze Majkowskim

26 stycznia br. w Teatrze Miejskim w Gdyni odbyła się premiera "Przygód Remusa". Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Kaszubskie Forum Kultury, które są partnerami tego przedsięwzięcia przygotowały kolejne wydarzenie wokół remusowej premiery:

- 6 lutego o godz. 17.30 odbędzie się  drugie spotkanie z cyklu Wokół epopei - „ŻËCÉ I PRZIGÒDË REMÙSA”. Tym razem głównym tematem spotkania będzie autor arcydzieła literatury kaszubskiej - Aleksander Majkowski (1876-1938). Jego losy przybliży Andrzej Busler - prezes ZKP Gdynia. Spotkanie poprowadzi red. Dariusz Majkowski. Fragmenty Remusa w języku kaszubskim zaprezentuje Tatiana Slowi - dziennikarka Radia Gdańsk.

Zachęcamy także do obejrzenia wystawy fotograficznej Piotra Zatonia "Kaszuba Remus". Spotkanie odbędzie się w siedzibie KFK przy al. Marszałka Piłsudskiego 18 w Gdyni.

Relację z pierwszego spotkania "Wokół epopei" można zobaczyć - kliknij tutaj.

 

 

 

 

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.