Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Finał Bożonarodzeniowego okresu
sobota, 2 lutego 2019
Nie znaleziono zdjecia
Spotkanie opłatkowe w Gdańsku-Brętowie

Dn. 26-01-2019r. w sali remizy OSP w Kolbudach odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowo- noworoczne. W spotkaniu, oprócz licznie przybyłych członków  i sympatyków naszego oddziału, gościliśmy też delegacje zaprzyjaźnionych oddziałów: z Żukowa, Przywidza i Pruszcza Gdańskiego. W klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadziła nas młodzież z ZKPiG w Kolbudach wystawiając jasełka i śpiewając kolędy. Po podzieleniu się opłatkiem nastąpiła część "noworoczna", w której skutecznie o klimat radosnej zabawy dbał zespół "AMIGO". Podsumowując okres świąteczno-noworoczny i końcówkę minionego roku, należy też wspomnieć o udziale młodzieży z ZKPiG w Kolbudach wraz z panią Beatą Richter w konkursie "Méster Bëlnégò Czëtaniô" w Wejherowie, zorganizowaniu i przeprowadzeniu III "Gminnego Konkursu Kolęd Kaszubskich" w Kolbudach, a także o udziale uczniów z ZKPiG w Kolbudach w XIV "Pomorskim Konkursie Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej" w Szemudzie. Delegacje naszego oddziału uczestniczyły w spotkaniach opłatkowych organizowanych przez oddziały w Gdańsku, Żukowie, Redzie, Baninie, Przywidzu, Pruszczu Gdańskim oraz u Duszpasterza Kaszubów – ks. dr Leszka Jażdżewskiego – w parafii w Gdańsku Brętowie.

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2019 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.