Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Poczta Polska w Gdańsku
środa, 13 listopada 2019

5 października br. mineła 80. rocznicę rozstrzelania Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Pragnac uczcić pamięć gdańskich pocztowców oddział Gdański Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zaprasza na okolicznościowe spotkanie z historykiem, dzinnikarzem i publicystą Markiem Adamkowiczem - kierownikiem Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku.

Tematyką spotkania będzie działalności patriotyczno-społeczna Polaków z terenów Wolnego Miasta Gdańska, obrona Polskiego Urzędu Pocztowo-Telegraficznego nr 1 w Gdańsku 1 września 1939 roku oraz dalsze losy pocztowców i ich rodzin.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę 13 października na godzinę 11.15 do budynku Poczty Polskiej w Gdańsku przy placu Obrońców Poczty Polskiej 1/2. Wstęp wolny.

Organizatorzy:

Muzeum Gdańska

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Gdańsk

 


Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku powstało w 1979 roku i było wówczas oddziałem Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Od 2003 roku Muzeum Poczty jest Oddziałem Muzeum Gdańska. Muzeum, jako miejsce będące symbolem polskości w drugim Wolnym Mieście Gdańsku, gromadzi dokumenty drukowane, rękopiśmienne, ikonograficzne oraz eksponaty związane z obroną i uczestnikami obrony Poczty Polskiej 1 września 1939 roku, losami rodzin obrońców oraz  dokumenty i eksponaty przestawiające dzieje i osiągnięcia Polaków w Wolnym Mieście Gdańsku, będące świadectwem kulturotwórczej roli polskich organizacji społecznych.

 

 

 

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.