Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
ZK-P o/Kolbudy-Przegląd wydarzeń.
czwartek, 21 listopada 2019
Nie znaleziono zdjecia
V "Kaszubskie Wieczory Filmowe przy muzyce i..."

Przegląd głównych wydarzeń zainicjowanych i przeprowadzonych w ostatnim półroczu przez oddział ZK-P w Kolbudach rozpoczynamy od zorganizowanej dn.15-06-2019r. autokarowej pielgrzymki członków oddziału na uroczystości "Odpustu Kaszubskiego" na Polanowskiej Górze. W drodze powrotnej odwiedziliśmy także Świętą Górę Chełmską z sanktuarium MBpTŁ. Dn. 06-07-2019r pełny autokar wyruszył na "Zjazd Kaszubów" do Chojnic. W dn. 11 do 13 -08-2019r. pięćdziesięcioosobowa grupa członków ZK-P wyjechała w integracyjną podróż do Szwecji - (Karlskrona, Kalmar, wyspa Oland). Dnia 07-09-2019r. oddział Kolbudy, jak co roku, prezentował kaszubskie tradycje kulinarne podczas imprezy "Amber fest" w Gdańsku. W dniach 22-09, 29-09, i 06-10-2019r. odbyły się, przy wsparciu Powiatu Gdańskiego, V "Kaszubskie Wieczory Filmowe przy muzyce i..." Cykl w tym roku urósł z dotychczasowych dwóch do trzech wieczorów, co było możliwe dzięki dodatkowemu wsparciu Gminy Kolbudy. 07-10-2019r. w oddziale Kolbudzkim ZK-P odbyło się walne zebranie wyborcze, na którym wybrano nowe władze oddziału oraz siedmiu delegatów na Walny Zjazd Delegatów w Gdańsku. W październiku tego roku po sześciu latach m.in. naszych starań udało się wydać książkę Dariusza Dolatowskiego "Kolbudy zarys dziejów gminy do 1939 roku". Bardzo dziękujemy jej autorowi, wydawnictwu "Region", "Gdańskiemu Kantorowi Wydawniczemu oraz Wójtowi Gminy Kolbudy Panu Andrzejowi Chruścickiemu za przychylność i wsparcie finansowe. W listopadzie przeprowadzamy eliminacje gminne i powiatowe do konkursu- "Méster Bëlégò Czëtaniô", którego finał regionalny odbędzie się w Wejherowie.                                    tekst i zdjęcia: Jerzy Kreft.

 

 

https://photos.app.goo.gl/j78W6Us9hVgqo2gd8

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.