Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Projekcja filmu na Wielkim Kacku
wtorek, 11 lutego 2020

Koło ZKP Gdynia Wielki Kack oraz Kaszubskie Forum Kultury zapraszają 11 lutego (wtorek) br. o godz. 19.00 na projekcję filmu "Kryptonim Inspirator" o Lechu Bądkowskim w reżyserii Henryki Dobosz i Maryli Mrozińskiej. Po projekcji zaplanowano spotkanie ze Sławiną Kosmulską, córką Lecha Bądkowskiego. Spotkanie odbędzie się w Kawiarni "Przystań" przy parafii Św. Wawrzyńca (ul. Źródło Marii 18, Gdynia-Wielki Kack).

24 stycznia 2020 roku minęła setna rocznica urodzin Lecha Bądkowskiego (1920–1984) – żołnierza Września, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, cichociemnego, działacza kaszubsko-pomorskiego, współzałożyciela Zrzeszenia Kaszubskiego w 1956 roku, publicysty, pisarza, rzecznika "Solidarności" i sygnatariusza Porozumień Sierpniowych oraz orędownika Polski samorządnej. Z tej okazji ulica Świętojańska w Gdyni została udekorowana kaszubskimi flagami.

Więcej o Lechu Bądkowskim i jego związkach z Gdynią można przeczytać z artykule Andrzeja Buslera – wejdź tutaj.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.