Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Twòrzimë w rodny mòwie
środa, 19 lutego 2020

Szanowni Państwo!

W imieniu organizatorów - Kaszubskiego LO w Brusach i Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie - zapraszamy do wzięcia udziału w VII konkursie pn. "Twòrzimë w rodny mòwie".

Konkurs adresowany jest do uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych i maturzystów języka kaszubskiego.

    Uczniowie będą oceniani w trzech kategoriach (w każdym rodzaju literackim osobno):

1)  KLASY 7-8 SZKOŁY PODSTAWOWE

2)  SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

3)  MATURZYŚCI JĘZYKA KASZUBSKIEGO

 

Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie jednego utworu w rodnej mowie (w języku kaszubskim) o dowolnej tematyce i wybranym rodzaju literackim (liryka, epika, dramat).


 

Na utwory czekamy do 28 LUTEGO 2020 r.

 

Utwory uczestników wraz z kartą zgłoszeniową można przesyłać tradycyjną pocztą na adres Kaszubskiego LO w Brusach (ul. Ogrodowa 2, 89-632 Brusy) lub mailowo na adres: fb-2@wp.pl

 

Więcej szczegółów znajdą Państwo w załączonym regulaminie konkursowym.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.