Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Bezpłatne lekcje online
środa, 25 listopada 2020

Park Kulturowy w Rzucewie - Osada Łowców Fok pragnie zainteresować Państwa bezpłatnymi lekcjami on-line transmitowanymi z tego miejsca.  W muzeum (chata kaszubska) zgromadzone są przedmioty dotyczące dawnych kultur ludzi, którzy przybyli tu przed 7 tysiącami lat. Archeolodzy odnaleźli tu dawną broń, narzędzia, pradawnych mieszkańców, którzy zajmowali się rybołówstwem, polowaniem na foki i prymitywnym rolnictwem.

 

Lekcja on-line, którą możemy Państwu zaproponować może dotyczyć różnych tematów.

  1. Prehistorii człowieka dawnego łowcy fok, rolnika, rybaka, zamieszkującego tereny naszej Gminy przed tysiącami lat. Prowadzący spotkanie z pomocą przenośnej kamery przedstawi pozostałości po dawnych kulturach, naczynia, rekonstrukcje narzędzi, wygląd dawnej nadmorskiej Osady.
  2. Najważniejszych cech kultury współczesnych, rdzennych mieszkańców Pomorza - Kaszubów, języka, muzyki i tradycji. Lektor opowiada o zwyczajach, przedstawia cechy charakterystyczne tej kultury: strój, instrumenty muzyczne, przedmioty codziennego użytku stosowane dziś i w dawnych wiekach.

Proponowane lekcje (zwiedzanie on-line) emitowane są z miejsca mającego szczególne cechy krajobrazowe. W czasie transmisji widać miejsce usytuowania chaty kaszubskiej, klif morski oraz brzeg Zatoki. Może to być ciekawa i bezpieczna forma zwiedzania (podróży) w czasie, gdy ruch turystyczny jest w dużym stopniu ograniczony. Spotkanie on-line jest ciekawą formą uzupełniającą lekcje historii i etnografii, trwa do 30 minut.

 

Nowa forma wymaga uprzedniego umówienia przez e-mail lub telefon:

osada@oksitpuck.pl

58-690-71-26

Muzeum pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-16.00.

 


 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2021 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.