Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
MPiMK-P zaprasza
poniedziałek, 22 lutego 2021

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza do oglądania kolejnej części „Literackiego ogródka, czyli literatury bez ogródek”. Tym razem rozmowa dotyczy ubiegłorocznego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku. Znakomicie wypadli w nim kaszubscy twórcy (nagrody zdobyli: Adela Kuik-Kalinowska, Mateusz Klebba, Krystyna Lewna, Hanna Makurat-Snuzik, a Grand Prix otrzymała Daria Kaszubowska za tekst napisany częściowo w języku kaszubskim). O wyróżnionych utworach rozmawiają: Roman Drzeżdżon, Tomasz Fopke, Krystyna Lewna i Dariusz Majkowski. Ten ostatni jest autorem pierwszej kaszubskojęzycznej powieści fantasy „Pòd òkã Jastrë”, której poświęcona jest druga część „Literackiego Ogródka”.

https://www.youtube.com/watch?v=i-eCmpIO50Y

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2021 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.