Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie ma nowego prezesa.
niedziela, 1 grudnia 2019

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie ma nowego prezesa. "Trzeba skupić się na jakości edukacji języka kaszubskiego".

Jan Wyrowiński nowym prezesem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Zdobył 169 głosów i pokonał swojego kontrkandydata – Eugeniusza Pryczkowskiego, którego poparło 126 delegatów największej organizacji pozarządowej na Pomorzu. Wybory władz zrzeszenia odbyły się na Uniwersytecie Gdańskim.


(Fot. Radio Gdańsk/Piotr Lessnau)

Jan Wyrowiński był już prezesem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w latach 1994–1998. - Wtedy to było zupełni inne zrzeszenie i zupełnie inne cele. Dzisiaj trzeba się skupić przede wszystkim na jakości edukacji języka kaszubskiego oraz zachęceniu młodych ludzi do działań w ruchu kaszubskim - mówi nowo wybrany prezes.

Nowy prezes będzie kierował Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim przez najbliższe 3 lata. W przyszłym roku zrzeszenie będzie się zajmować kwestią setnej rocznicy Zaślubin Polski z morzem, a także wspominać Lech Bądkowskiego – w setną rocznicę urodzin pierwszego rzecznika "Solidarności" i współtwórcy ZKP.

Piotr Lessnau
radiogdansk.pl

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.