Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Spotkania z literaturą kaszubską online
środa, 20 maja 2020

„Kaszuby wołają nas” to cykl spotkań, w którym prof. Daniel Kalinowski przybliża historię literatury kaszubskiej.

Dotychczas ukazało się 9 odcinków poświęconych: Florianowi Ceynowie, Hieronimowi Derdowskiemu, Aleksandrowi Majkowskiemu, Janowi Karnowskiemu, Leonowi Heykemu oraz Zrzeszyńcom.
 

 
******
 
Prof. Daniel Kalinowski jest człowiekiem renesansu: aktorem, poetą, literaturoznawcą, badaczem literatury polskiej XIX wieku, znawcą motywów buddyjskich i żydowskich. W środowisku kaszubskim znamy go przede wszystkim jako wybitnego krytyka literatury kaszubskiej, autora licznych książek o tematyce kaszubskiej i pomorskiej, organizatora wielu konferencji naukowych poruszających tematykę literatury i historii kaszubskiej. Od wielu lat jest również członkiem Rady Języka Kaszubskiego. Wspiera aktywnie organizowane przez ZKP konferencje metodyczne dla nauczycieli języka kaszubskiego.
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2021 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.