Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wieczór poetycki z Adelą Kuik-Kalinowską
środa, 16 września 2020

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza w dniu 30 września 2020 r. o godz. 17.00 na wieczór poetycki z prof. Adelą Kuik-Kalinowską, związaną naukowo z Akademią Pomorską w Słupsku.

Poetka zaprezentuje swój zbiór wierszy „Z pòla dodòm”/ „Ze świata w dom”, który jest jej kaszubskim debiutem poetyckim. Fascynuje się najbliższą tradycją, ale także egzotyką Orientu.

Inspiracją dla jej twórczych działań jest sztuka oraz wieczna i nieuchwytna chwila jako przejaw dynamiki życia. Jej działania skierowane są w stronę rozwoju świadomego życia, troski o ochronę środowiska naturalnego, a nade wszystko pokojowego, opartego na tolerancji i dialogu współdziałaniu z drugimi. Kocha życie, poszukując harmonii i piękna wszędzie tam, gdzie się ono manifestuje, dając im wyraz w swojej poezji.

To także badaczka małych ojczyzn, zwłaszcza kultury regionu Kaszub. Autorka m.in. zbioru studiów i szkiców o Cyprianie Norwidzie i jego twórczości czy książki „Tatczëzna. Literackie przestrzenie Kaszub” (2011) i wiele, wiele innych. Jest również laureatką australijskiej Fundacji „Polcul” za działania naukowo-kulturalne w sferze ochrony języka kaszubskiego oraz Laureatką Ogólnopolskich Konkursów Literackich w kategorii poezja kaszubska. W 2018 roku założyła „SŁUPSKIE CENTRUM KULTURY KASZUB”, w ramach którego odbywają się wieczory literackie z cyklu „Czytanie Kaszub”.

Liczba osób uczestniczących w spotkaniu zostanie dostosowana do reżimu sanitarnego. Przypominamy Państwu o obowiązku założenia na spotkanie maseczki.

Źrodło: https://koszalininfo.pl/wieczor-poetycki-z-adela-kuik-kalinowska-w-koszalinskiej-bibliotece-publicznej/

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.