Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
„Gady na Kaszubach – to też nasze bogactwo”
piątek, 17 października 2014

Wraz z październikową „Pomeranią” ukazał się darmowy dodatek „Gady na Kaszubach – to też nasze bogactwo”. W formie gawęd napisanych przez Mayę Gielniak ukazuje on różnorodność gadów, które zamieszkują nasze województwo, przypomina o potrzebie ich ochrony, ostrzega przed lekkomyślnym zabijaniem żmij czy jaszczurek oraz przed pozostawianiem w lasach i nad brzegami jezior żółwi hodowanych uprzednio w terrariach. Mamy nadzieję, że dodatek zwiększy świadomość ekologiczną mieszkańców naszego regionu i zachęci Czytelników do aktywnego włączania się w działania mające na celu ochronę przyrody.

Redaktorem merytorycznym dodatku jest dr nauk biologicznych Adam Mohr. Część tekstów została opublikowana w języku kaszubskim.

Dodatek ekologiczny: „Gady na Kaszubach – to też nasze bogactwo” został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku.

Cały dodatek można pobrać tutaj: „Gady na Kaszubach – to też nasze bogactwo”.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.