Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
W ERGO ARENIE jak w Japonii
środa, 8 marca 2017

W poniedziałek, 13 marca, Atom Trefl po raz w drugi w tym sezonie zagra w 11-tysięcznej hali na granicy Sopotu i Gdańska. Walce z Polskim Cukrem Muszynianką o arcyważne punkty towarzyszyć będą liczne pozaboiskowe atrakcje, a Atomówki wspierać będzie około pięciu tysięcy kibiców, których większość stanowić będą dzieci z kaszubskich szkół.

Już po raz drugi na mecz Atomówek zawita ogromna grupa dzieci z pomorskich szkół, uczących się na co dzień języka kaszubskiego. W ubiegłym sezonie na finałowe starcie z Chemikiem Police dotarło 99 autokarów, którymi przyjechało 4 006 młodych Kaszubów. Wielu z nich po raz pierwszy zagościło wówczas na siatkarskim widowisku. Na poniedziałkowym meczu z Polskim Cukrem Muszynianką spodziewana jest jeszcze większa liczba widzów. Ich udział w meczu związany jest uczestnictwem w konkursie plastycznym „Aktywne Kaszuby”, współorganizowanym przez Stowarzyszenie Trefl Pomorze oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. W tym roku do komisji wpłynęło o 250 konkursowych prac więcej niż w poprzedniej edycji, stąd wzrosnąć powinna również ogólna liczba gości ze wspomnianego regionu.

Prócz nich na trybunach zasiądą oczywiście również ci kibice Atomówek, którzy wspierają je również podczas pozostałych meczów ORLEN Ligi. Łącznie liczba widzów może więc przekroczyć 5 000.

Dla części siatkarek Atomu Trefla, szczególnie dla tych, które w tym roku debiutują w ORLEN Lidze, będzie to pierwszy występ przed tak liczną publicznością. Te, które miały już okazję do gry przed tysiącami widzów, w poniedziałkowym spotkaniu również mogą spodziewać się czegoś nadzwyczajnego. Wie to Magdalena Damaske, która uczestniczyła we wspomnianym finałowym meczu z Chemikiem, który z trybun obserwowało 8 558 kibiców.

- Wiele razy grałam w ERGO ARENIE, oczywiście, to wspaniała hala, stworzona do wielkich widowisk sportowych. Ubiegłoroczny mecz z Chemikiem był jednak wyjątkowym przeżyciem, nie tylko ze względu na stawkę tamtego spotkania, ale przede wszystkim na niesamowitą atmosferę. Oczywiście ogromny wpływ na to miały tysiące dzieci, które wspierały nas nawet nie od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego, ale nawet w czasie rozgrzewki czy w przerwach! Klimat na widowni podobny był do tego, jaki znamy z meczów rozgrywanych w Japonii. Żywiołowe i pełne pasji wsparcie od najmłodszych dodawało nam skrzydeł w walce o kolejne punkty. Wtedy nie udało się wygrać, ale mamy nadzieję, że tym razem doping kaszubskich dzieci pozwoli nam zwyciężyć w tym arcyważnym spotkaniu – podkreśla kapitan Atomu Trefla.

Nadanie temu spotkaniu wyjątkowego charakteru ma służyć zarówno zarażaniu uczniów sportową pasją, jak i promowaniu wśród siatkarskich kibiców w całej Polsce pięknej części Pomorza, jaką bez wątpienia są Kaszuby. Podczas meczu nie zabraknie akcentów związanych z tym obszarem, część meczowej prezentacji i zabaw dla kibiców prowadzona będzie po kaszubsku, a najlepsza zawodniczka spotkania prócz nagrody MVP otrzyma również regionalne pamiątki.

- Dzieci z kaszubskich szkół zapraszamy w dużej mierze po to, by zaszczepiać w nich siatkówkę, sport i wszelką aktywność fizyczną. Otwieramy się jednak również na tych Kaszubów, którzy już dbają o swoją formę. Będziemy obecni podczas rozgrywanego w najbliższą sobotę biegu „Chwaszczyńska Dziesiątka”, gdzie zwycięzcy prócz medali otrzymają także zaproszenia na to siatkarskie święto w ERGO ARENIE – zapowiada Justyna Gdowska, rzecznik sopockiego klubu.

Spotkanie Atomu Trefla z Polskim Cukrem Muszynianką najprawdopodobniej obejrzy najliczniejsza publiczność w tym sezonie ORLEN Ligi. Dotąd największa widownia gromadziła się podczas derbów Łodzi. Mecze Grot Budowlani – ŁKS Commercecon oglądało 4 750 i 4 500 kibiców. 13 marca w ERGO ARENIE możemy się spodziewać ponad pięciotysięcznej widowni, dzięki czemu Atomówkom po raz drugi z rzędu najprawdopodobniej uda się zgromadzić największą liczbę widzów na jednym meczu żeńskich siatkarskich rozgrywek ligowych w Polsce.


Serdecznie zapraszamy na mecz siatkówki kobiet w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu, gdzie w poniedziałek, 13 marca br. o godzinie 18:00 siatkarki ATOMU TREFL SOPOT zagrają z zespołem POLSKI CUKIER MUSZYNIANKA.

Podczas meczu poznamy laureatów drugiej edycji konkursu plastycznego, zatytułowanego  Tajemnice świata światów  – inspiracje twórczością Józefa Chełmowskiego, zorganizowanego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze w ramach wspólnej inicjatywy Aktywne Kaszuby.

Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła wyjątkowej twórczości artysty, malarza, rzeźbiarza, filozofa ludowego, konstruktora  Józefa Chełmowskiego. Konkurs skierowany był do uczniów szkół, w których nauczany jest język kaszubski. Otrzymaliśmy już ponad 750 prac wykonanych  w przeróżnych technikach – od wyklejanek, wydzieranek i pasteli, po kolaże i linoryty. Kto będzie laureatem w tym roku? Wszystkiego dowiemy się na meczu. Zatem bądźmy razem tego dnia w hali Ergo Arena, aby wspólnie kibicować po kaszubsku i pogratulować najlepszym.

Zapraszamy do skorzystania z specjalnej oferty promocyjnej uczestnictwa w meczu przygotowanej dla członków i sympatyków ZKP.

Kibicujmy Atomówkom razem z dziećmi uczącymi się języka kaszubskiego i stwórzmy razem niezapomniane widowisko!

Aby zamówić bilety, należy skontaktować się z Panią Marceliną Lipską

telefonicznie: 506 370 602 lub e-mailowo: marcelina.lipska@f1brand.pl

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.