Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
9137 kibiców świadkami zwycięstwa Atomu Trefla!
wtorek, 14 marca 2017

Udanie trenerską przygodę z drużyną Atomu Trefla rozpoczął Piotr Olenderek. Szkoleniowiec, przy wypełnionej po brzegi Ergo Arenie, poprowadził drużynę do zwycięstwa nad Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna 3:2 (25:19, 26:24, 25:27, 25:27, 15:9)

Siatkarkom z Sopotu udało się przełamać fatalną serię pięciu meczów bez zwycięstwa. W konsekwencji gorszej dyspozycji drużyny pracę stracił Piotr Matela, którego zastąpił Piotr Olenderek. Lepiej przygody z siatkarkami z Sopotu nie mógł sobie wyobrazić. Młoda drużyna stanęła na wysokości zadania i po pięciosetowym boju pokonała bardziej doświadczoną drużynę z Muszyny.


POCZĄTEK DLA SOPOCIANEK

Pierwszy set padł łupem sopocianek, które od samego początku przeważały. "Atomówki" dominowały praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i wygrały 25:19. W drugiej partii nie było już tak łatwo. Muszynianka na początku partii wyrobiła sobie bezpieczną przewagę i prowadziła różnicą nawet 6 punktów (7:1). Przyjezdne nie potrafiły jednak utrzymać przewagi do końca. Wszystko odmieniła zagrywka Natalii Gajewskiej, którą nękała zaskoczone siatkarki z Muszyny. Atom najpierw odrobił straty, a następnie na przewagi pokonał Muszyniankę 26:24.


PUNKT ZA PUNKT

Dwie kolejne partie miały niemal identyczny obraz. Zacięta walka punkt za punkt do samego końca, ale w decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowywały przyjezdne, które najpierw zdobyły seta kontaktowego, a następnie wyrównały. 

W tie-breaku już obyło się bez nerwów. "Atomówki" kontrolowały przebieg decydującej partii i nie oddały zwycięstwa, wygrywając 15:9 i cały mecz 3:2.

KASZUBSKI MECZ

Ten mecz był wyjątkowy, bo Ergo Arenę opanowała młodzież ucząca się języka kaszubskiego. Między innymi właśnie dzięki temu padł rekord frekwencji Orlen Ligi. W starciu siatkarek Atom Trefl Sopot i Polskiego Cukru Muszynianka na trybunach zasiadło 9137 kibiców z czego aż 6088 kibiców to uczniowie szkół z całych Kaszub.

- To był wieczór rekordów i niezapomnianych wrażeń – zgodnie podkreślają założyciel Trefla Kazimierz Wierzbicki oraz prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Edmund Wittbrodt. - Pierwszy raz wybrzmiała tu piosenka kaszubska. Bardzo mi miło, że moje dźwięki mogły tu zabrzmieć - dodawała piosenkarka Weronika Korthals.

Ergo Arena to od poniedziałku także najgłośniejsza hala w Polsce. W trakcie wygranego meczu przez Atom Trefl Sopot, wskaźniki dźwięku zanotowały 115 decybeli. Na parkiecie również uhonorowano oficjalnie zwycięzców konkursu plastycznego "Aktywne Kaszuby". W konkursie wzięło udział 880 uczniów.

Wojciech Luściński/Robert Groth/mili

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.