Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
III Gminny Konkurs Wiedzy o Franciszku Trederze
środa, 12 kwietnia 2017

W Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbył się III Gminny Konkurs Wiedzy o Franciszku Trederze. Największą wiedzą na temat patrona muzeum wykazała się drużyna z Brodnicy Górnej w składzie: Rozalia Skorowska, Lilianna Płotka, Olga Kempa.

Organizatorami konkursu było Muzeum Kaszubskie wraz z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Kaszubskiego im. F. Brzezińskiego w Kartuzach. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych Gminy Kartuzy, przystąpiło do niego osiem szkół.

- Celem konkursu było przybliżenie uczniom postaci Franciszka Tredera – założyciela i patrona Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach – informują organizatorzy, którzy poprzez konkurs chcieli również rozpropagować wiedzę o samym Muzeum Kaszubskim i Kaszubach.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test i krzyżówkę. W ramach trzeciego zadania uczniowie wspólnie rysowali wylosowane przez siebie eksponaty.

Komisja w składzie Mirosława Kazana, Ryszard Mielewczyk, Tadeusz Wanke oceniała prace konkursowe. Nagrody i dyplomy wręczył laureatom i opiekunom burmistrz Kartuz – Mieczysław Grzegorz Gołuński.

WYNIKI KONKURSU:

I miejsce – ZKiW w Brodnicy Górnej (uczniowie: Rozalia Skorowska, Lilianna Płotka, Olga Kempa)

II miejsce (ex aequo) – SP nr I w Kartuzach (uczniowie: Anna Grzywalska, Martyna Grenda, Weronika Bobkowska) oraz SP nr II w Kartuzach (uczniowie: Nadia Wolska, Oliwia Grzonka, Rozalia Formela)

III miejsce: ZKiW Dzierżążno (uczniowie: Martyna Węsiora, Oliwia Lewicka, Aleksandra Kajfasz)

W konkursie brały udział również szkoły podstawowe z Mirachowa, Pomieczyńskiej Huty, Prokowa, Kiełpina.

(nadesłane: Muzeum Kaszubskie w Kartuzach, oprac. M.Dz.)

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.