Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
II Konkurs plastyczny "Moja Mała Ojczyzna"
środa, 19 kwietnia 2017

ZKiW w Klukowej Hucie wraz z radą rodziców zaprasza dzieci i młodzież z powiatu kartuskiego do udziału w II Powiatowym Konkursie Plastycznym "Moja Mała Ojczyzna". W tym roku tematem prac ma być kaszubska zagroda.Patronat honorowy sprawują starosta kartuski oraz wójt gminy Stężyca. Termin dostarczenia prac do organizatora mija 10 maja.

Celem konkursu jest upowszechnianie wartości rodzimej kultury ludowej regionu, zainteresowanie dzieci polskim folklorem i dziedzictwem kulturowym, rozbudzanie inwencji twórczej wychowanków, uwrażliwienie na piękno całego świata, wymiana doświadczeń pokoleniowych oraz popularyzacja różnorodnych form plastycznych.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkól podstawowych i gimnazjalnych z powiatu kartuskiego a ich zadaniem jest wykonanie dawnej Zagrody Kaszubskiej w formie przestrzennej. Może być to chata, teren przydomowy, budynki gospodarcze. Technika wykonania pracy dowolna, a praca może być wykonana wyłącznie przez jedną osobę, z dołączonym opisem. Mile widziane będą akcenty kaszubskie.

Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:
I kategoria - przedszkola i zerówki
II kategoria - klasy I-III szkoły podstawowej
III kategoria - klasy IV-VI szkoły podstawowej
IV kategoria- klasy I-III gimnazjum

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 28 maja 2017 r. podczas Festynu Rodzinnego przy Zespole Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie. Uuczestnicy otrzymają telefonicznie lub mailem zawiadomienia o wynikach konkursu oraz potwierdzenie terminu wręczania dyplomów i nagród. Informacja będzie też na stronie internetowej ZKiW w Klukowej Hucie.
Z nadesłanych prac  zostanie stworzona wystawa pokonkursowa. Odbiór prac możliwy po zakończeniu wystawy w dniu festynu. Prace nieodebrane przechodzą na własność organizatorów.

W razie pytań organizatorzy proszą o kontakt z koordynatorem, Honoratą Kuziemkowską

( tel. kom.:506 053 161)

Janina Stefanowska

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.