Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Pomorskie święto produktu tradycyjnego
piątek, 12 maja 2017
XI edycja Pomorskiego Święta Produktu Tradycyjnego, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, odbędzie się 11 czerwca 2017 r.

Na terenach przylegających do oliwskiej katedry na koneserów smaków czekać będą stoiska z tradycyjnie produkowaną wysokiej jakości żywnością.

Produkty żywnościowe na stoiskach

Święto to znakomita okazja do spróbowania specjałów z listy produktów tradycyjnych, prowadzonej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na której wytwórcy z Pomorskiego zarejestrowali aż 175 wyroby spożywcze. Daje to naszemu regionowi czwarte miejsce w Polsce.

W uliczce Biskupa Edmunda Nowickiego prowadzącej z parku do katedry będą ustawione stoiska, drewniane domki i stragany. Podczas święta będzie można zaprezentować asortyment związany z regionem, żywność wytwarzaną w województwie pomorskim, według wieloletnich, tradycyjnych metod i receptur. Organizator zaprasza do udziału w wydarzeniu lokalnych producentów, wytwórców, stowarzyszenia, zrzeszenia rolników i koła gospodyń wiejskich.

Zgłoszenia będą przyjmowane do piątku, 19 maja 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego

Departament Środowiska i Rolnictwa , ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk

lub elektronicznie na adres e-mail: m.polak@pomorskie.eu.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem:

tel. 58 32 68 635 lub 324.

Do pobrania:

zasady uczestnictwa

karta zgłoszenia wystawcy

 

XI Pomorskie Święto Produktu Tradycyjnego

  • 11 czerwca 2017 r., niedziela, godz. 9.00-17.00
  • Bazylika archikatedralna w Gdańsku-Oliwie, ul. bp. E. Nowickiego

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.