Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Chcą pobić rekord liczby graczy w baśkę
piątek, 9 czerwca 2017
Już w najbliższą niedzielę w Szemudzie odbędą się wielkie baśkarskie zmagania! Miłośnicy tej gry spróbują pobić rekord liczby graczy.
 
Baśka to gra, która od dziesięcioleci stanowiła karcianą rozrywkę na Kaszubach. Obecnie przeżywa prawdziwy rozkwit. Jest specjalna federacja Baszka-Kop, która organizuje rozgrywki na całym Pomorzu. Jednym z najważniejszych turniejów jest ten niedzielny w Szemudzie, gdzie grający spróbują pobić rekord liczby graczy. Dotychczasowy rekord należy... też do Szemudu, dwa lata temu przy stolikach do gry zasiadło 426 osób. Czy teraz będzie jeszcze większa frekwencja 11 czerwca 2017 roku w Szemudzie w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, odbędzie się turniej sportowy o Mistrzostwo Polski. Będzie to wielkie święto polskiej Baśki sportowej. - Głęboko wierzymy, że będzie więcej osób niż te 426. Zagrają nie tylko Pomorzanie, ale też goście z Wielkopolski (tam popularna jest gra w kopa) oraz z okolic Krakowa. Zapraszamy w niedzielę do Szemudu! - mówi Mirosław Ugowski, prezes baśkarskiej federacji. - W naszej gminie, która nosi zaszczytne miano Stolicy Baśki, już po raz szósty rozgrywane będą mistrzostwa Polski w tę grę karcianą - podkreśla Ryszard Kalkowski, wójt Szemudu. - W niedzielę zapraszamy baśkarzy z całymi rodzinami, bowiem w czasie trwania turnieju będzie można zwiedzić bogatą w eksponaty Izbę Regionalną w Łebnie, a jeśli dopisze pogoda, w Kamieniu nad jeziorem, na gminnym kąpielisku można będzie zaznać kąpieli słonecznych. Mistrzostwa Polski zostaną rozegrane w sali sportowej Zespołu Szkół w Szemudzie. Drużyny do turnieju - czteroosobowe należy zgłaszać w dniu imprezy, zapisy od godz. 11.30. Turniej zacznie się o godz. 13.10. Na najlepszych czekają nagrody: w kategorii open będą to trzy telewizory 32-calowe. Dla uczestników przygotowano 70 pucharów i nagród rzeczowych. Uczestnicy otrzymają pamiątkowy button. Na mistrzostwa Polski w karcianą baśkę zapraszają: wójt gminy Szemud Ryszard Kalkowski, marszałek Mieczysław Struk, poseł Kazimierz Plocke oraz Polska Federacja Baszka-Kop. Patronat objął „Dziennik Bałtycki”.
 
Joanna Kielas

 
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.