Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
XXII Wojewódzki Konkurs Haftu Kaszubskiego
poniedziałek, 12 czerwca 2017
Nie znaleziono zdjecia
fot. Archiwum GDK Linia

We wtorek, 13 czerwca, o godz. 13 poznamy laureatów już XXII Wojewódzkiego Konkursu Haftu Kaszubskiego. Jury ma trudny orzech do zgryzienia, aby wybrać te najlepsze, bo w tym roku wpłynęło ponad pół tysiąca prac!

Tradycyjnie w Gminnym Domu Kultury w Lini poznamy laureatów Wojewódzkiego Konkursu Haftu Kaszubskiego. Otwarcie wystawy odbędzie się we wtorek, 13 czerwca, o godz. 13.

- Jest tylu uczestników i rekordowa ilość ponad 520 prac, że mamy problem z ekspozycją - śmieje się Jan Trofimowicz, dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lini.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku do Gminnego Domu Kultury w Lini wpłynęło 469 prac autorstwa 215 hafciarzy, nie tylko z kaszubskich miejscowości, ale m.in. Krakowa, czy Zduńskiej Woli.

- W wieku 10 lat zostałem zaproszony do dwóch żukowskich hafciarek, które pokazały mi tajniki haftu. Tak mnie to zafascynowało, że sam zacząłem szyć, a w 1996 roku zorganizowaliśmy w Lini pierwszy konkurs haftu - wspomina Edmund Szymikowski, inicjator konkursu. - Mamy wiele szkół haftu. Najbliższa
mojemu sercu jest żukowska, w której dominuje siedem kolorów. W szkole wdzydzkiej jest bardzo kolorowo, bo mamy prawie ze 20 kolorów. W innych aż tyle nie ma. Najoryginalniejszą szkołą jest młoda słupska. Występuje tutaj dużo zieleni i błękitu - wyjaśnia członek jury.

Tomasz Smuga

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.