Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Pruszczanka zaprojektowała torebkę dla księżnej
czwartek, 20 lipca 2017
Nie znaleziono zdjecia
fot. Danuta Strzelecka
Torebkę, którą we wtorek podczas wizyty w Gdańsku otrzymała od marszałka województwa pomorskiego w Teatrze Szekspirowskim księżna Kate wykonała pruszczańska artystka Anna Prill. Pani Anna nie kryje emocji: - Myśl, że chociaż przez chwilę księżna Kate będzie trzymała w ręku torebkę którą wykonałam jest bardzo ekscytująca. W poniedziałek, jak zobaczyłam na facebookowym profilu Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskie zdjęcie prezentów, które otrzyma książęca para na pamiątkę pobytu w Gdańsku - nie mogłam zasnąć - mówi. Anna Prill mieszka w Pruszczu Gdańskim i chociaż nie jest Kaszubką, 10 lat temu zapisała się do Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. - W 2015 roku rozpoczęłam roczny kurs haftu kaszubskiego „Od podstaw do mistrza”, organizowany przez Klub Hafciarski przy Oddziale Gdańskim Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego- mówi pani Anna. - Razem ze mną na kursie były jeszcze trzy panie z Pruszcza Gdańskiego, też członkinie zrzeszenia - Teresa Mejna-Kopania, Jadwiga Sikora oraz Aleksandra Hajmowska-Zadrożna. Zajęcia obejmowały naukę techniki, kompozycji i kolorystyki haftu m.in. szkół żukowskiej, wdzydzkiej oraz złotogłowia kaszubskiego tzw. złotnicy. Na zakończenie kursu wykonałam trzy prace na XXII Wojewódzki Konkurs Haft Kaszubski w Linii - czepek, torebkę i serwetę.
 
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.