Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
„Pomerania” o owadach
poniedziałek, 31 lipca 2017

Do letniej „Pomeranii” został dołączony darmowy dodatek ekologiczny poświęcony owadom zapylającym. W kilku gawędach zostały w nim zawarte informacje o pożytecznych owadach, takich jak pszczoły, trzmiele czy motyle. Czytelnicy mogą też dowiedzieć się, po co czasami kupuje się muchy i jak hodować w swoim ogrodzie jedną pszczołę.

Dodatek jest efektem projektu dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku: Kampania informacyjno-promocyjna „Pożyteczne owady”.

Mamy nadzieję, że dodatek zwiększy świadomość ekologiczną mieszkańców naszego regionu i zachęci Czytelników do aktywnego włączania się w działania mające na celu ochronę przyrody.

Redaktorem merytorycznym dodatku jest prof. Maciej Gromadzki. Część tekstów została opublikowana w języku kaszubskim.

Koszt kwalifikowany zadania: 14000 zł

Dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku: 10000 zł.

Zachęcamy naszych Czytelników do interesowania się sprawami ekologicznymi i do częstego odwiedzania strony WFOŚiGW: www.wfos.gdansk.pl.

Poniżej prezentujemy pdf z ekologicznym dodatkiem „Pożyteczne owady”.

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.