Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
39. Kaszubskie łodzie pod żaglami
poniedziałek, 31 lipca 2017

Na wodach Zatoki Puckiej już po raz 39 zagościły pomeranki - dawne jednostki rybackie. Dziś jednak nie łowiły ryb, tylko brały udział w regatach Kaszubskich Łodzi pod Żaglami.

Wymagają większego doświadczenia i więcej pracy, a jednak przyciągają i fascynują. Kaszubskie łodzie zbudowane na wzór danych łodzi rybackich na jeden dzień wróciły do Chałup. Dawne rybackie rzemiosło zawitało na Zatokę Pucką już po raz 39-ty. Do jednych z pierwszych regat kaszubskich łodzi wspomnieniami wracali zarówno mieszkańcy Półwyspu, jak i turyści. A żeglarstwo, czy to na starych drewnianych łodziach czy tych bardziej współczesnych, to sport dla każdego. Niezależnie od efektów samego wyścigu, cel został osiągnięty. Kaszubska historia na kilka godzin wróciła na wody Zatoki Puckiej.

Relacja telewizji TVP 3 Gdańsk - kliknij.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2017 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.